tca-banner
tca-fiyat

Tca Peeling

Nedir?

Tca Peeling Hakkında

tca-nedir

TCA peeling bir çeşit asittir. TCA asidin kimyasal ismi, peeling ise İngilizce bir kelimedir, Türkçe karşılığı (soyulma) demektir.

Daha derli toplu bir şekilde anlatmak gerekirse soyulmaya neden olan asit demektir. Yani vücudumuza uyguladığımızda soyulmaya neden olur. Son zamanlarda kozmetik sektöründe yoğun ilgi görmekte olan TCA peeling; ciltte bulunan güneş yanığı, akne, sivilce izi, kalıcı dövme, siğil, yara izi gibi istemediğimiz leke ve izlerden kurulmak için kullanılan bir asittir. Daha detaylı bilimsel olarak incelemek istersek, TCA peeling triklore asetik asitin kısalmasıdır. TCA peling asitle yukarıda saydığımız istenmeyen kırışıklık, leke,kalıcı dövme, yara izi gibi estetik olarak istenmeyen görünümlerden kurtulmak için üç katmandan oluşan deri tabakalarını asitle kontrollü bir şekilde yakarak yenilenmesini sağlama yöntemidir.

Burada dikkat edilmesi gereken, estetik olarak bizi rahatsız eden leke ve izlerin hangi deri tabasında olduğu, buna göre uygulama yöntemi ve dozajın belirlenmesi. Aksi taktirde TCA peling uygulamasın bir faydasını görmeyebileceğimiz gibi, aslında yüzeysel yani derinin birinci tabakasında olan bir izi yok etmek için gerekenden fazla doz kullanıp derinin daha derin katmanlarına zarar da verebiliriz.

tca-peeling-nedir

Başka önemli bir husus herkesin, aspirin içer gibi kullanabileceği bir yöntem değildir. Alerjik rahatsızlıkları olanlar, kronik rahatsızlıkları, olanlar kullanmadan önce mutlaka hekime danışmalıdır. Ayrıca hangi iz ve leke için hangi yöntem ve dozajı kullanacağını iyi araştırmalı ve doğru bir şekilde kullanmalıdır. TCA peling son zamanlarda popüler olarak baş vurulan, estetik olarak güzelleşme yöntemi olmasından dolayı yaygın olarak kullanılmaktadır bu yüzden kullanıcıların büyük bir kısmı kullanma dozu ve yöntemi araştıp doğru olarak kullansa da bilinçsiz olarak kullanıp cildine zarar veren veya istediği sonucu alamayan kullanıcı sayısı da hiç azımsanmayacak orandadır.

HABERLERDE TCA NEDİR

Tca Peeling nedir? Sorusu böyle bir asetik asidin varlığından haberdar olan fakat tam olarak ne olduğunu, nasıl kullanıldığını vs. Merak eden kişiler tarafındın özellikle arama motorlarına veya forum sitelerine sıkça sorulan bir soru. Tca peeling nedir. Diye bir araştırma yaptığımızda ise ürün hakkında hemen hemen her türlü bilgiye ulaşabiliyoruz. Bu sorunun cevabını daha önceki makalelerimizde yayınlamıştık. Lakin ne olduğu ve nasıl kullanıldığı hakkında bu kadar kolay bilgiye ulaşılmasına rağmen özellikle forum sitelerinde ki şikayetleri okuyunca bazı kullanıcıların Tca peeling nedir? Ve nasıl kullanılır? Sorularının cevaplarını iyice araştırmadan bilinçsizce kullandığını ve olumsuz sonuçlar aldığını görüyoruz. Bu yüzden aslında Tca peeling ne değildir? Diye bir soru sormak daha dikkat çekici olabilir diye düşündük. Şöyle özetlemek gerekirse Tca peeling bir sihirli iksir değildir, kullanması bilgi, dikkat, ve hassasiyet isteyen bir üründür. peki Tca peeling neden bu kadar bütün dünyada yoğun olarak kullanılan bir üründür? diye soracak olursanız; örneğin kalıcı bir dövme lazer ışını metoduyla özelikle, özel hastanelerde ve bazı güzellik merkezlerinde silinebiliyor lakin bu yöntem pahalı bir yöntem yani aynı kalıcı dövmeden Tca peeling ile lazer yöntemine göre Tca peeling ile yaklaşık yirmide bir daha az maliyetle kurtulabiliyorsunuz. Tam burada şu soru akla geliyor, Tca peeling eğer bu kadar ucuz bir yöntem ise neden insanlar gidip yirmi kat daha fazla para ödeyerek lazer yöntemini tercih ediyor. Çünkü Tca peling yöntemi bu kadar ucuz olmasının karşısında meşakkatli ve uğraştırıcı bir yöntem. Sonuç olarak şöyle basit bir örnek vermek gerekirse ateş doğru kullanılırsa insana çok yararlı olabilir aksi takdirde çok zararlıda olabilir. Bu yüzden Tca peeling nedir? Sorusu önemle araştırılması gereken bir sorudur.

tca-kargo-resim