tca-banner
tca-fiyat

Tca Peeling

Kimyasal Asit Cilt Yenileme Ürünleri

Tca %10
cilt-lekeleri-nasıl-geçer

TCA peling %10 da ki on rakamı asidin etki etme gücünü gösterir. Bu yüzde TCA peeling ürününde 100’ e kadar çıkar.

TCA peeling % 10 özellikle kendi başına ve ilk defa bir peeling ürünü kullanacaklar için en uygun cilt temizleme ürünüdür. Derin iz ve lekelerde etkili bir ürün değildir. Derimizin yüzeysel tabakasında bulunan iz ve lekelerin bir kısmını temizlemekte kullanılır.

TCA peeling %10 her ne kadar en düşük etki eden bir cilt temizleme ürünü olsa da mutlaka kullanmadan önce nasıl uygulandığı hakkında yeterince bilgi edinin ve mutlaka doğru şekilde uygulamaya çaba gösterin. Ayrıca tüm TCA peeling ürünlerinde olduğu gibi TCA peeling %10 ürününü kullandıktan sonra cildinizi güneşten koruyun fakat bu koruma işlemini, güneşten koruyucu kremlerle yapmayın. Uzmanlar eğer TCA peeling %10 ve diğer ürünlerini kış aylarında kullanmanızı tavsiye ediyor. Aksi taktirde TCA peeling % 10 ve diğer ürünleri kullandıktan sonra cildiniz güneşe maruz kalırsa cildinizde kalıcı güneş lekeleri oluşabilir.

Maalesef bırakın ilaç ve kozmetik sanayi ürünlerini, toplumumuzun gıda ürünlerini bile bilinçsizce tüketip sağlık sorunları yaşadığı hepimizin malumu. Özellikle estetik ve güzellik çağımızda önemli aranılan, istenilen bir değer olması hasebiyle bu sektörde ihtiyaçlara ve isteklere binaen bir çok kozmetik ürün her geçen gün piyasaya sürülüyor. Elbette ki bu bilimsel çalışmalardan ve alternatif kozmetik ürünlerinden yararlanmakta bir sakınca yok. Lakin özellikle belirtmek isterim ki bu kozmetik ürünlerini mutlaka bilinçli olarak kullanmamız gerekir çünkü bilinçsiz olarak tükettiğimizde hafif, orta, ciddi derecelerde zarar görebileceğimiz gibi, bir zarar görmesek de bu kozmetik ürünü bilinçsiz olarak tükettiğimiz için bir faydasını görmeyiz ve bu ürüne ödediğimiz para boşa gider.

Tca %15
tcapeeling15

TCA peling % 15 ilk defa TCA (triklore asetik asit) kullanacaklar için veya derimizde bulunan hafif leke, akne, hafif sivilce izi, yine hafif güneş yanığı lekeleri ve kırışıklıkların temizlenmesinde kullanılması tavsiye edilen bir TCA peeling ürünüdür.

TCA peeling % 15 kullanmaya karar verdiyseniz, mutlaka doktorunuz danışın ve nasıl kullanılacağı ve kullanımdan sonra

nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olduktan sonra uygulamanız tavsiye edilir.

Öncelikle TCA peeling % 15 kaş kaldırma, yüz gerdirme ve sarkmaların giderilmesi gibi amaçlar için kullanılamaz. TCA peeling % 15 ciltteki derin olmayan yara izleri, çiller, karaciğer lekeleri, güneş yanığı lekeleri, kanser potansiyeli taşıyan yüzdeki kabuklu kızarıklıklar, akne, sivilce lekesi gibi yüzeysel lekelerin temizlenmesinde kullanılan bir triklore asetik asittir.

Yeterince bilgi topladıktan ve doktorunuza danıştıktan sonra evde uygulayabileceğiniz bu yöntemdir. Her ne kadar yetersiz bilgi ve doktora danışmadan TCA peeling % 15 i uygulayıp başarısız olanlar olsa da, TCA peeling 15 i yeterince bilgi toplayıp, doktoruna danıştıktan sonra uygulayan çok olumlu neticeler almış birçok kullanıcı mevcut bulunmaktadır.

TCA peeling %15 kullanımı sırasında dikkat etmeniz gereken şeyler bu cilt temizleme işlemini, sonbahar ve kış aylarında yapmanız çünkü sonbahar ve kış aylarında güneş ışınları dünyaya en düşük açı ile gelir, dolayısı ile ultra viyola ( morötesi) ışınların en zayıf ve etkisinin en düşük olduğu aylardır. TCA peeling %15 i ilk defa kullanıyorsanız yüzünüze uyguladıktan 1-1,5 dakika sonra soğuk suyla elleriniz yüzünüze değdirmeden suyu çarparak yıkayınız. Kabuk şeklinde atan derinizi elle soymayınız, TCA peeling uyguladıktan sonra güneşe çıkmayınız ve nemlendirici krem kullanınız. Beklenmedik bir durumla karşılaştığınızda ivedilikle doktorunuza müracaat ediniz.

Tca %20
tca-peeling

TCA peeling %20, TCA peeling serisinin derinin üç tabakasından biri olan en üst tabakasındaki, leke ve izleri temizlemek için kullanılır.

Öncelikle kullanmış olduğunuz TCA peeling % 20 oranın içerik açısından gerçekte de oranın % 20 olup olmadığından emin olunuz. Zira güzellik merkezlerinde bu karışım elle hazırlandığı için veya hazırlayan birinden temin edildiği

yani fabrikasyon olmadığı için ve cildinizdeki leke veya izin derinliğinden dolayı size tavsiye edilen TCA % 20 için istediğiniz neticeyi alamayabilirsiniz. Yani eğer size tavsiye edilen TCA peeling %20 ise, ve sizin temin ettiğiniz TCA % 20 ürünü özel güzellik merkezlerinde elle hazırlanmış veya merdiven altı diyebileceğimiz izinsiz ruhsatsız bir atölyede hazırlanmış ise içerik açısından TCA peeling %20 oran olarak size beyan edilmiş olsa da bu oran gerçekte TCA peeling % 25- % 30 veya % 10 - % 15 olabilir.

Eğer içerik açısından size tavsiye edilen TCA peeling %20 olmasına rağmen, aldığınız üründe bu oran % 20 yazmasına rağmen gerçekte oran % 25-30 ise bu TCA pelin %20 derinizin daha derinine etki eder ve buda daha fazla, yanma, kızarıklık ve cildinizin normal haline dönmesindeki sürenin uzaması demek.

Eğer içerik açısından size tavsiye edilen TCA peeling % 20 olmasına rağmen, aldığınız üründe bu oran % 20 yazmasına rağmen gerçekte oran % 10-15 ise bu seferde cildinizde ki leke izleri tam olarak temizlemez veya çok az miktarda temizler. Dolayısı ile TCA peeling için ödemiş olduğunuz para ayrıca uygulama için ayırmış olduğunuz zaman boşa gider.

Son olarak TCA peeling cildimizin en üst tabakasındaki leke izleri temizlemek için kullanılan bir çeşit asittir.

Tca %25
tca

TCA peeling % 25 solüsyon karışımındaki triklore asetik asit oranını yüzde olarak ifade eder. Cildimizde bulunan kalıcı iz ve lekelerin temizlenmesinde kullanılır.

TCA peeling % 25 genel olarak yüz bölgesi kalıcı makyaj silme, kaş kontürü silme ve sivilce sonrası çukurlaşmaların yok edilmesinde kullanılması tavsiye edilir.

TCA peeling %25 düşük oranlı cilt temizleme gurubuna girsede. TCA peeling % 25 yüze uygulanabilecek sınır değerde bir cilt temizleme solüsyonu olduğu için ve yine insan cildi hassasiyeti kişiden kişiye değişmesi hasebiyle veya kişinin sahip olduğu alerjik ve kronik rahatsızlıklar bu oranın seçilmesinde etken faktörler olması sebebiyle doktorunuza danışmadan kullanamayacağınız bir TCA peeling ürünüdür.

TCA peeling % 25 kullanmak için yeterince bilgi edindikten sonra doktorunuzun onayıyla evde uygulayabileceğiniz bir cilt temizleme solüsyonudur.

Ayrıca TCA peeling yılın herhangi bir gününde kullanmanız tavsiye edilmez. TCA peeling % 25 kullanımı için en uygun zaman dilimi sonbahar ve kış aylarıdır. Yani ( ekim, kasım, aralık, ocak, şubat, mart) ayları TCA peling % 25 kullanımı için en uygun aylardır.

Çünkü yukarıda saymış olduğumuz bu aylarda ülkemiz Güneş ışınları ve morötesi ışınlara en az maruz kaldığı aylardır. Bunun TCA peeling %25 kullanan, kullanıcıya yararı ise, TCA peeling % 25 cilde uygulandıktan sonra deri soyulur, meydana çıkan deri daha olgunlaşmamış olduğu için, güneş ışınları ve morötesi ışınlardan çok kolay etkilenir ve bu ışınlar kalıcı iz ve lekeler bırakabilir.

Son olarak TCA peeling % 25 solüsyonunun nasıl uygulandığını bir çok internet sayfasından edinebilirsiniz veya doktorunuzdan öğrenip evde kendi başınıza da uygulayabilirsiz. Lakin nasıl uygulanabileceği ile ilgili size verilen uygulama evrelerini eksiksiz yapmanız ve uygulamadan sonra, uygulanan bölgeyi nasıl koruyacağız ile ilgili talimatları eksiksiz ve doğru yapmanız, sizi istenmeyen bir sonuçtan kurtaracaktır.

Tca %30
tca-asit

TCA peeling % 30 içerisinde yüzde otuz oranında triklore asetik asit muhteva eden karışımdır. Kesinlikle yüz bölgesindeki iz leke vb. temizlemekte kullanılmaz.

TCA peeling %30 dünya standartlarında, kesinlikle evde tek başınıza uygulayamayacağınız yani bir dermatolog kontrolünde uygulamanız gereken bir cilt temizleme kimyasalıdır.

Derin yara izlerinde, faça izlerinde, makine ile yapılmış kalıcı dövmelerde, nasırlarda vb. TCA peeling %30 ile olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Uygulama şekli TCA peeling %30 uygulamak istediğiniz bölgeye uygulanır, 1- 1,5 dakika beklendikten sonra bol soğuk su ile uygulama yaptığınız bölgeyi elinizle bastırıp ovalamadan ve bu bölgeye sabunu direkt olarak sürmeden mümkünse suyu çarparak ve hafif dokunarak yıkamanız gerekir. 3 ile 6 gün içerisinde deriniz soyularak altından yeni deri çıkacaktır. Deriniz soyulurken kesinlikle elle soymayınız, kendi kendine soyulmasını bekleyiniz.

TCA peeling %30 kullandıktan sonra mutlaka nemlendirici kullanınız. Uzun süre bilgisayar ve televizyon karşısında veya güçlü ışık kaynağı karşısında durmayınız. Güneş ışınlarından mutlaka koruyunuz. Bunun için TCA peeling % 30 kullanımı için en uygun zaman sonbahar ve kış aylarıdır.

TCA peeling % 30 kullanımından sonra kaşınma yanma ve batma olacaktır bu belirtiler 3-6 gün içerisinde azalarak kaybolacaktır.

Diğer önemli bir husus TCA peeling % 30 bazı güzellik merkezlerinde elle hazırlanıp gelişi güzel uygulanabiliyor. İnsanların cilt yapısı, alerjik hassasiyetleri, kronik sağlık sorunları, derinin duyarlılıkları, esmer ten, açık ten gibi kişiden kişiye değiştiği için TCA peeling % 30 yüksek oranda triklore asetik asit içermesi hasebiyle dermatolog kontrolü dışında uygulanması istenmeyen kalıcı zararlar verebilir.

Bu yüzden yapılması gereken en doğru şey öncelikle TCA peeling % 30 otuz hakkında yeterince bilgi toplamak, güvenilir bir kaynaktan ( internette satış yapan siteler olabilir) TCA peeling % 30 temin etmek ve bir dermatologa başvurmak.

Tca %50
kimyasal-peeling

TCA %50 trikloroasetik asit bir kozmetik ürünü değildir.Tamamen profosyönellerin kullanabileceği, deriyi yakmak suretiyle yenilenmesini sağlayan bir çeşit asittir. İçerisinde % saf su, % 50 trikloroasetik asit bulunmaktadır.

TCA peeling % 50 Ürününü evde muhafaza etmeniz gerekirse çocukların ulaşamayacağı ve güneş ışığı almayan bir yerde

muhafaza etmeniz gerekir. Gözle temas ettirmeyin, gözle temas ederse bol su ile yıkayın ve en yakın hastaneye başvurun.

Gene yanlışlıkla içilmesi durumunda bol su içmeli ve en yakın hastaneye başvurmalı.

TCA % 50 elle yapılan kalıcı dövmelerin silinmesinde, derin yara izlerinin silinmesinde, ayak mantarlarının temizlenmesinde, siğillerin temizlenmesinde vb. cilt temizliklerinde bir dermatologun gözetiminde uygulanması gereken güçlü bir solisyondur.

TCA % 50 peeling evde kendi başınıza kullanabileceğiniz ve bir kez sürünce kalıcı dövmenizi anında yok eden sihirli bir ilaç değildir. Evet TCA peeling % 50 ile kalıcı dövmenizden kurtulabilirsiniz ki bu yöntem kalıcı dövmeden kurtulma yöntemleri arasında diğerlerine göre çok ucuz bir yöntemdir. Lakin öncelikle TCA peeling % 50 yi bilinçsizce kullanırsanız ne gibi olumsuz sonuçlar doğurabileceği hakkında bir araştırma yapıp yeterince bilgi sahibi olmalısınız.

Diğer önemli bir husus, hamile ve emziren kadınlar, kronik kalp damar tansiyon vs. gibi hastalıkları bulunanlar ve kronik alerjik rahatsızlıkları olanlar, son altı ay içerisinde isotretinoin tedavisi olanlar,ciltte aktif enfeksiyon ve açık yarası bulunanlar, gerçekle örtüşmeyen aşırı beklentisi olanlar, psikolojik ve beyinsel faaliyetleri stabil olmayanların kullanması uygun değildir.

Doktor kontrolünde kullanıldıktan sonra, doktorun verdiği talimatlar eksiksiz olarak yerine getirilmelidir. Bu talimatlar TCA peeling %50 uygulanmış bölgenin güneş ışığı ve dış etkenlerden nasıl korunacağı ve bu bölgenin bakımı ile ilgilidir.

Tca &70
tca-acid

TCA peeling % 70 içerinde yüzde %30 saf su, % 70 trikloro asetik asit bulunan bir cilt temizleme kimyasalıdır.

TCA peling % 70 içerisinde bulunan yüzde yetmiş oranındaki trikloro asetik asit nedeniyle çok güçlü bir silüsyondur. Bu nedenle amiyane tabirle alel ade alıp vücudunuza uygulayabileceğiniz bir cilt temizleme ürünü değildir.

TCA peeling % 70 insan derisini 0,45 milimetreden daha derinlikte yani orta derinlikte yakar.Bu yüzden yüzde ve hassas bölgelerde olmayan kalıcı dövmelerin silinmesi için kullanılır. Kalıcı dövmeler lazer gibi değişik yöntemlerle de silinmektedir, fakat TCA peeling % 70 diğer yöntemlere göre çok ucuz olduğu için tercih edlir. TCA peeling %70 dövme silinene kadar bir ile altı kez tekrar etmek zorunda kalabileceğiniz bir yöntemdir. Bu yöntem ağrılı bir yöntemdir ayrıca bir kez uygulama cilt hassasiyetine göre 6 ile10 gün sürebilir.

Kesinlikle kendi başınıza uygulamanız tavsiye edilmez, uygulamayı bir dermatologun veya cilt doktorunun yapması gerekir. Uygulamadan sonra 6-10 gün boyunca cilt temizlenirken sabun veya şampuan kullanılmaz ve uygulanan bölge güneş ışığına direk temastan hassasiyetle korunur.

TCA peeling % 70 i temin ederken mutlaka orijinal olup olmadığını araştırın ve kontrol edin. 18 yaşından küçükler , yaşlılar, hamile kadınlar, emziren kanınlar kronik rahatsızlıkları olanlar cildinde açık yara ve iltihap bulunanlar, alerjik rahatsızlıkları bulunanlar, TCA peeling % 70 cilt temizleme silüsyonunu kullanamayacaklar sınıfına girer.

TCA peeling % 70 temin ederken dikkat etmeniz gereken husus ise, bu ürünün orijinal olup olmadığıdır. Bu ürünü internet siteleri üzerinden satış yapan firmalardan kolayca temin edebilirsiniz. Lakin son üç beş yıldır yüksek rağbet gördüğü için bu ürünün sahteleri veya merdiven altı üretimleri piyasaya sürülebilir, dikkatli olmanızda fayda var.

Tca %100
tcapeeling

TCA peeling % 100 trikloro asetik asidin saf halidir. Değişik oranlarda karışım elde etmek için kullanılır. Saf olarak cilt temizleme maksadıyla cilde uygulanmaz.

TCA peeling % 100 ile değişik yüzdelerde karışımlar hazırlayabilirsiniz. Örneğin saf su içerisine % 10, % 15, % 20 ve % 25 oranında TCA peeling % 100 den katarak oluşturmuş olduğunuz

bu karışımlarla cildinizde bulunan, sivilce izi, güneş yanığı lekesi, akne, cilt kırışıklığı, yüzünüzde bulunan siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Yine TCA peeling % 100 ile saf su ve önerilen miktarda laktik asit içerisine %30, % 35, % 50 ve % 70 oranlarında TCA peeling % 100 katarak elde edeceğiniz karışımla, ciltte bulunan, faça izi, derin yara izi, mantar, kalıcı dövme, siğil gibi istenmeyen cilt bozukluklarından kurtulabilirsiniz.

TCA peeling % 100 saf halde bulunan trikloro asetik asitten % 25 e kadar elde edeceğiniz karışımlarla (yani eğer % 10 luk bir karışım elde etmek istiyorsanız % 90 saf su) yüz bölgesi dahil olmak üzere ve nasıl uygulandığı, uygulamadan sonra uygulanan bölgenin nasıl korunduğu hakkında yerince bilgi edindikten sonra evde kendi başınıza uygulayabilirsiniz. Lakin tavsiye edilen uygulamadan önce bir cilt doktoruna danışmanızdır.

TCA peeling % 100 saf halde bulunan trikloro asetik asitten yine % 30-70 yetmiş arası bir karışım elde edebilirsiniz ve bu karışım yüz bölgesinde kesinlikle kullanılmaz. Bu oranlardaki karışım evde tek başınıza uygulayacağınız bir karışım değildir. İçerisindeki trikloro asetik asit oranı yüksek olduğu için ancak doktor gözetiminde, hastane ortamında uygulanabilir.

Sonuç olarak TCA peeling % 100 trikloro asetik asit amatör kullanıcıların alıp direkt olarak kullanabileceği bir ürün değildir. Trikloro asetik asit saf haldeyken çok kuvvetli bir asittir bilinçsizce kullanıldığı zaman cildinize veya göz gibi hassas bölgelerinize ciddi kalıcı zararlar verebilir. Ayrıca gene bilinçsizce kullanıldığında ciltte kalıcı izler bırakabilir.

Etiketler: Tca Peeling Sıkça Sorulan Sorular | Tca %10 | Tca Peeling | Tca %20 | Tca %15 | Tca %25 | Tca %30 | Tca %50 | Tca %70 | Tca %100 | Tca Peeling İletişim tca-kargo-resim